За детальною інформацією щодо підготовки документів та постановки питань судової експертизи, лабораторного дослідження, незалежної оцінки, можете звернутися до фахівців ЮрЕкс за телефонами: (099) 728-17-59, (067) 326-44-10.

super 1

Експертами ТОВ «ЕПКК «ЮРЕКС» проведено дослідження.

До експертів ТОВ «ЕПКК «ЮРЕКС» звернувся представник усім  відомої мережи супермаркетів, з  проханням  провести експертне пожежно-технічне дослідження  та встановити причину пожежі.
На  вирішення експертизи були поставлені питання :

«1. Яка причина виникнення пожежі?
2. Де знаходиться осередок пожежі?»

Разом з заявою була надана копія акту про пожежу та копії фотографій з місця пожежі

Наш  експерт відразу виїхав на місце пожежі.

Пожежа виникла в приміщенні складу магазину, в якому зберігався великий асортимент декоративної косметики, товарів для догляду за тілом, товарів для мам і немовлят, парфумерії, побутової хімії, біжутерії, аксесуарів та безліч іншої продукції від провідних  українських  та світових брендів.

Пожежу виявлено о 06 год. 15 хв. невідомою особою. Повідомлення про пожежу надійшло до підрозділу МНС о 06 год. 19 хв. Пожежу ліквідовано о 06 год. 57 хв. Ймовірна причина пожежі: потрапляння малокалорійного джерела запалювання.

Пожежею було знищено дах над вхідними  дверима із  західного  боку та зовнішню частину північної стіни  сусіднього магазину. Також  у полум’ї згоріла більша частина товару, який знаходився у західній частині складу.

Першочергово, що  необхідно  встановити в процесі експертного  дослідження – це  визначити первинне місце займання даної пожежі.

Визначення місця виникнення пожежі здійснюється шляхом дослідження стану конструкцій, предметів та матеріалів, які залишилися після пожежі. Особлива  увага приділяється дослідженню характеру їх пошкодженнявогнем з урахуванням закономірності протікання теплових процесів у  зоні  горіння та можливих шляхів розповсюдження вогню. 

Під місцем виникнення пожежі розуміють місце виникнення первинного горіння, від якого полум’я починає розповсюджуватись в різних напрямках, що обумовлене переносом теплових мас при пожежі.

Експертом було вивчено документацію та результати  спеціальних досліджень.

Вивчивши дані, експерт  встановив, що осередок пожежі знаходився біля західних вхідних дверей в складське приміщення в місці установки металевого сміттєвого баку.
Дослідження причин пожежі – це пошук істини, відносно його  виникнення, створений на підставі огляду місця події , логічної побудови різнобічних факторів та, при  можливості, допит  свідків.

В даному випадку, враховуючи обставини виникнення пожежі, характеристику будівлі та результати досліджень щодо визначення осередку пожежі, виникає необхідність розглянути декілька версій виникнення пожежі, а саме:

А) занесення (внесення) стороннього джерела запалювання безпосередньо на (в) горючий матеріал;
Б) виникнення аварійних режимів роботи електромережі.

Враховуючи ту обставину, що металевий бак для сміття, в якому знаходились залишки упаковки різних товарів з горючих матеріалів (картон, папір, поліетиленова плівка тощо), знаходився поблизу металевого не суцільного паркану, потрапляння у вказаний бак малокалорійного джерела запалювання (сірник, недопалок тощо), могло мати місце.

Поблизу осередку пожежі виявлено лише дві траси електричної проводки, які подавали електричне живлення на два зовнішні блоки кондиціонерів. При чому одна електрична проводка була прокладена з сусіднього магазину.

За результатами досліджень встановлено, що ізоляція електричних проводів повністю обгоріла лише в зоні поблизу осередку пожежі. На даху будівлі збереглися ділянки електричних кабелів з неушкодженою ізоляцією. Слідів, характерних для наявності аварійних режимів роботи вказаних електропроводок (характерних оплавлень у вигляді кульок, злипання дротів, розплавлення електричних струмоведучих жил, не виявлено.

На підставі вищевикладеного, версія виникнення пожежі внаслідок виникнення аварійних режимів роботи вказаних електропроводок (короткого замикання, перевантаження) не знайшла своє підтвердження.

У  результаті проведеного дослідження, експерт прийшов до  висновків :

1. Осередок пожежі, знаходився біля вхідних дверей в складське приміщення в місці установки металевого сміттєвого баку.

2. Причиною виникнення пожежі могло стати занесення малокалорійного джерела запалювання у вигляді сірника чи недопалка у сміттєвий бак, у якому знаходились залишки упаковки з горючих матеріалів

Доставка кур'єром
Доставка кур'єром
Результат через 1-3 дні
Результати аналізу будуть готові через 1-3 дні, після того як ми отримаємо проби.
Висновок на e-mail
Ми відправимо Вам скан-копію висновку на Ваш e-mail. А оригінал поштою.