За детальною інформацією щодо підготовки документів та постановки питань судової експертизи, лабораторного дослідження, незалежної оцінки, можете звернутися до фахівців ЮрЕкс за телефонами: (099) 728-17-59, (067) 326-44-10.

Головне меню

Що треба знати при зверненні до експертної установи

 

нам доверяют суды

нас рекомендують

Транспортно-трасологічні дослідження

          При розслідуванні справ пов’язаних з ДТП, часто на ряду з проведенням автотехнічної експертизи, виникає необхідність у  проведенні транспортно-трасологічної експертизи.

Транспортна трасологія – це підрозділ трасології (розділ науки криміналістики), в якому вивчаються закономірності відображення в слідах інформації про подію ДТП та його учасників, способи виявлення слідів транспортних засобів і слідів на ТЗ, а так само прийоми вилучення, фіксації і дослідження відображається в них інформації.

Завданнями транспортної трасології є: ідентифікація за слідами, залишеними транспортним засобом, певного його екземпляра або визначення його типу, моделі; визначення взаємного розташування транспортних засобів у момент їхнього зіткнення; визначення місця зіткнення і місця наїзду на перешкоду (пішохода), встановлення механізму утворення слідів.

Головним завданням автотехнічної експертизи при дослідженні цього виду ДТП є з’ясування механізму зіткнення. На підставі дослідження поданих на експертизу матеріалів експерт виявляє причинні зв’язки між пригодами, суперечності між окремими даними і заповнює ланки, яких бракує, у загальному ланцюзі обставин на всіх трьох стадіях механізму зіткнення – у процесі зближення ТЗ, їх взаємодії при ударі і відкидання після зіткнення.

Досліджуючи процес взаємодії ТЗ, експерт з’ясовує взаємне їх розташування в момент удару, визначає напрямок удару і його вплив на подальший рух.
При дослідженні процесу відкидання ТЗ після зіткнення, експерт визначає місце зіткнення на підставі залишених слідів і розташування ТЗ після пригоди, визначає швидкості їхнього руху після удару, напрямок відкидання.

Об’єктом дослідження транспортної трасології є сліди ТЗ і сліди на ТЗ. Слід (з розділі транспортної трасології) – це матеріальне відображення, яке містить інформацію про морфології та функціональних властивостях, які брали участь у події ДТП об’єктів і про механізм такої події.

Основним завданням транспортно-трасологічної експертизи є:

  • ідентифікація за слідами, залишеними ТЗ, певного його екземпляра або установлення його типу, моделі;
  • визначення взаємного розташування ТЗ у момент їх контактування;
  • визначення місця зіткнення ТЗ і місця наїзду на перешкоду (пішохода), установлення механізму утворення слідів;
  • розташування ТЗ відносно проїзної частини на момент контактування.

Вирішення цих завдань здійснюється шляхом дослідження слідів, виявлених на місці ДТП, пошкоджень транспортних засобів. Тому призначати транспортно-трасологічну експертизу доцільно лише тоді, коли є можливість надати експертові об'єкти, які перебували в контакті, або матеріали справи, у яких зафіксовано сліди.

Транспортно-трасологічна експертиза в м.Киеві та по всій території України проводиться експертом ЮрЕкс, який має повну вищу технічну та юридичну освіту, експертну спеціальність 10.4 «Транспортно-трасологічні дослідження», дійсне свідоцтво видане ЦЕКК Міністерством юстиції України, стаж експертної роботи з 1995 року. 

Для проведення судової транспортно-трасологічної експертизи (дослідження) важливе значення має формулювання поставлених питань.

Питання, що ставляться на вирішення експертизи (дослідження) рекомендуємо погодити безпосередньо з експертами ЮРЕКС. В залежності від мети дослідження, враховуючи особливості кожної ситуації, фахівці ЮРЕКС допоможуть сформулювати питання.

Орієнтовні питання транспортно-трасологічної експертизи:

Замовити транспортно-трасологічне дослідження можете звернувшись до спеціалістів ЮРЕКС за телефонами +38 (067) 326-44-10, +38 (067) 326-44-09 або написавши листа на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Доставка кур'єром
Доставка кур'єром
Результат через 1-3 дні
Результати аналізу будуть готові через 1-3 дні, після того як ми отримаємо проби.
Висновок на e-mail
Ми відправимо Вам скан-копію висновку на Ваш e-mail. А оригінал поштою.