За детальною інформацією щодо підготовки документів та постановки питань судової експертизи, лабораторного дослідження, незалежної оцінки, можете звернутися до фахівців ЮрЕкс за телефонами: (099) 728-17-59, (067) 326-44-10.

Головне меню

Що треба знати при зверненні до експертної установи

 

нам доверяют суды

нас рекомендують

            Нерідко в судовому процесі з’являються документи, спосіб виготовлення  якого викликає сумнів. Найчастіше єдиним способом  встановлення автентичність документу є проведення технічної експертизи документу.

Технічна експертиза документів, як  її ще називають скорочено ТЕД, має можливість виявити ознаки підробки документу, визначити час і спосіб його виготовлення, установити фактів  і способів внесення змін до документів, відновлення змісту невидимих або  слабовидимих записів, тощо.

Об’єктами дослідження є  реквізити (текст, підпис, відбитки штампів і печаток, тощо) і матеріали документів (чорнило, фарба, папір, тощо).

Проведення технічної експертизи документів призначають для встановлення фактів підробки документів та для з'ясування обставин виготовлення документів, які мають доказове значення у цивільних, кримінальних та досудових провадженнях.

З практики Юрекс у переважній більшості, за допомогою до експертів  звертаються для вирішення наступних задач:

 • Установлення фактів і способів унесення змін до документів (підчистка, травлення, дописка, переклеювання фотокарток, літер тощо) та виявлення їх первинного змісту.
 •  Установлення виду та ідентифікація приладів письма за штрихами.
 • Визначення послідовності виконання реквізитів документів (тексту, печатки, рукописних записів і підписів) по штрихам, що перетинаються.
 • Установлення цілого за частинами документа
 • Досліджуються розірвані документи.
 • Установлення документа, виготовленого шляхом монтажу із застосуванням копіювально-розмножувальної та комп'ютерної техніки.
 • Установлення способу нанесення відтисків печаток, штампів, факсиміле; ідентифікація печаток, штампів, факсиміле тощо за їх відтисками;
 • Установлення типу та ідентифікація комп’ютерної і копіювально-розмножувальної техніки за виготовленими за їх допомогою матеріальними документами.

Документи, які необхідні для проведення ТЕД:

 • Заява на проведення технічної експертизи документу з зазначенням
 • Оригінал досліджуваного документу;
 • Для ідентифікації засобів копіювально-розмножувальної техніки необхідно надати виготовлені за їх допомогою експериментальні відбитки не менше ніж у п'яти примірниках та вільні, порівнянні за часом виготовлення із наданими для дослідження документами;

Технічна експертиза документу проводяться судовим експертом ЮрЕкс, яка має вищу фізичну освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст, кваліфікацію судового експерта третього класу за спеціальностями 2.1 «Дослідження реквізитів документів», 2.3 «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів», стаж експертної роботи з 2001 року.

Питання, що ставляться на вирішення експертизи (дослідження) рекомендуємо погодити безпосередньо з експертами ЮрЕкс. В залежності від мети дослідження, враховуючи особливості кожної ситуації, фахівці ЮрЕкс допоможуть сформулювати питання.

За додатковою інформацією щодо проведення технічної експертизи документів можете звернутися за телефонами +38 (067) 326-44-10, +38 (067) 326-44-09, або написавши листа на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Доставка кур'єром
Доставка кур'єром
Результат через 1-3 дні
Результати аналізу будуть готові через 1-3 дні, після того як ми отримаємо проби.
Висновок на e-mail
Ми відправимо Вам скан-копію висновку на Ваш e-mail. А оригінал поштою.