За детальною інформацією щодо підготовки документів та постановки питань судової експертизи, лабораторного дослідження, незалежної оцінки, можете звернутися до фахівців ЮрЕкс за телефонами: (099) 728-17-59, (067) 326-44-10.

potop

Поради експерта.

Неприємно, слабо  сказати, коли  повернувшись  додому, бачиш патьоки  на стінах, воду на полу, яка стікає по меблям або  капає з люстри. Вас затопили сусіди. На  жаль, таку подію передбачити не можливо.

Що робити у такій ситуації?

Перш за все, необхідно  зафіксувати фак залиття.

Для цього  необхідно  звернутися до відповідної житлово-експлуатаційну установу, яка обслуговує Ваш  дім, тобто ЖЕК,ОСББ, тощо. Дана організація направить до  Вас співробітника, який повинен скласти акт, у якому зафіксувати дату, перелік ушкодженого майна та відсоток площі Вашої квартири, які постраждали внаслідок потрапляння води, а також зазначити причини залиття.

Відповідальність за залиття та  заподіяння шкоди Вашому майну, як правило, покладається на сусідів зверху або  на керуючу компанію, в залежності від причини залиття. А  їх може бути безліч, зокрема, недбале ставлення сусідів – залишені відкритими  крани, прорив труби, неякісна сантехніка або її установка, тощо.

Якщо  квартира не була застрахована на випадок залиття, то  вирішення питання компенсації Вам збитків, мають два  шляхи: договірний або  через  суд.

Якщо домовитися з винуватцем залиття не виходить, або  сума, яку Вам пропонують за завдані збитки, вас не влаштовує, то  єдиний шлях – подача позову до  суду.

Вам необхідно документальне підтвердження суми, завданого  Вам збитку. Для цього необхідно  провести оціночно-будівельне експертне дослідження для визначення розміру майнового  збитку, завданого власнику квартири.

Згідно ч.1. Ст.1166 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Для проведення оціночно-будівельного  дослідження, Вам необхідно  звернутися до  експертної установи із заявою, в якій зазначити реквізити (ПІП, контактну інформацію), перелік  питань, що ставляться на вирішення експертного дослідження, перелік документів, які додаються.

Документи, які необхідні для проведення дослідження :

  1. Правовстановлюючі документи (свідоцтво про  право  власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, рішення суду тощо);
  2. Акт  щодо  залиття;
  3. Технічний паспорт БТІ.

Питання, які ставляться на вирішення експертного оціночно-будівельного дослідження:

  1. Яка вартість матеріального збитку, завданої власнику квартири внаслідок залиття?
  2. Яка ринкова вартість будівельних робіт з відновлення пошкоджень, що виникли внаслідок залиття в квартирі ?

За  результатами проведеного  дослідження, ви отримаєте висновок судового  експерта. Це документ в якому буде визначена обґрунтована сума матеріальної шкоди, завданої Вам внаслідок залиття квартири.

Висновок експерта ЮРЕКС приймаються усіма судами на території України.

Замовити проведення оціночно-будівельного  дослідження або безоплатну консультацію можете за телефонами   (044) 338-28-27, (067) 326-44-10

Доставка кур'єром
Доставка кур'єром
Результат через 1-3 дні
Результати аналізу будуть готові через 1-3 дні, після того як ми отримаємо проби.
Висновок на e-mail
Ми відправимо Вам скан-копію висновку на Ваш e-mail. А оригінал поштою.